URNIK 2014

Sreda, 1. oktober 20145FEMF_urnik
10:30 CHAGALL-MALEVIČ (zgodovinska drama, Alexander Mitta, 116’, ob prisotnosti režiserja)
12:30 SPLETNI PIRATI V ŽIVO (dokumentarni, Simon Klose, 85’)*
15:00 NESKONČNA LEPOTA (komična drama, Paolo Sorrentino, 142’)
15:30 BOGOMOLKA (drama, Natalie Saracco, 85’)*
17:30 BOJEVNIKA (romantična drama, Thomas Cailley, 98’)
18:00 Otvoritvena slovesnost z Mišo Molk in Rudijem Bučarjem (pred gledališčem Tartini)
21:00 Otvoritveni film: MARINA (biografska drama, Stijn Coninx, 118’)

Četrtek, 2. oktober 2014
10:30 ZGODBA O ŽIRAFAH (drama, Rani Massalha, 85’, primerno za mlade 10+)
12:30 NA BANANINEM OLUPKU (dokumentarni, Fredrik Gertten, 90’)*
15:00 CHAGALL-MALEVIČ (zgodovinska drama, Alexander Mitta, 116’, ob prisotnosti režiserja)
15:30 SAMO V NEW YORKU (romantična komedija, Ghazi/Bandar Albuliwi, 86’)*
17:00 ŽURERKA (drama, Marie Amachoukeli, 95’)
19:00 IDA (zgodovinska drama, Pawel Pawlikowski, 80’)
21:00 STRATOS (kriminalka, Yannis Economides, 137’)

Petek, 3. oktober 2014
10:30 ISKANJE PERNATEGA KRALJA (sinhronizirani animirani film, 78’, za najmlajše!)
12:30 SVETA OBVOZNICA (dokumentarni, Gianfranco Rosi, 93’)*
15:00 BELI BOG (drama, Kornel Mundruczo, 119’)
15:30 BARBARI (drama, Ivan Ikić, 87’, ob prisotnosti režiserja)*
17:00 RAZSODBA (drama, Jan Verheyen, 111’)
19:00 ČUDESA (drama, Alice Rohrwacher, 110’)
21:00 OBLAKI NAD SILS MARIO (drama, Olivier Assayas, 124’)

Sobota, 4. oktober 2014
10:30 AMAZONIJA (pustolovski dokumentarni, 83’, primerno za mlade 10+)
12:30 KOPANJE (slovenski kratki film, Simon Intihar, 15’) in PREPROSTE BESEDE
(dokumentarni, Francesca Archibugi, 55’, ob prisotnosti producenta Dorina Minigutti-ja)*
15:00 ČLOVEŠKI KAPITAL (triler/drama, Paolo Virzi, 109’)
15:30 BORGMAN (triler/drama, Alex van Warmerdam, 113’)*
17:00 MONICA Z (glasbena drama, Per Fly, 111’)
19:00 GOZDOVI SO ŠE VEDNO ZELENI (vojna drama, Marko Naberšnik, 107’, ob prisotnosti režiserja)
21:00 KAVBOJI (romantična komedija, Tomislav Mršić, 107’, ob prisotnosti producentke in režiserja)

Nedelja, 5. oktober 2014
10:30 HRABRI AVTEK PLODI (sinhronizirani animirani film, 72’, za najmlajše!)
12:30 UKRAJINA NI BORDEL (dokumentarni, Kitty Green, 78’)*
15:00 OMAR (triler/drama, Hany Abu-Assad, 96’)
15:30 JIMMYJEV DOM (zgodovinska drama, Ken Loach, 109’)*
17:00 GEMMA BOVERY (romantična komedija, Anne Fontaine, 99’)
19:00 Zaključna slovesnost s podelitvijo nagrad
sledi   IME MI JE LI (drama, Andrea Segre, 100’, ob prisotnosti Radeta Šerbedžije)

* filmi ob 12:30 in 15:30 bodo predvajani v Pastoralno kulturnem centru Georgios
Nakup vstopnic je možen na blagajni Gledališča Tartini eno uro pred vsako projekcijo!
Cena vstopnice: 2,00 € Za projekcije otroških filmov prost vstop za otroke do 15 let!
Prost vstop tudi na vse obfestivalske dogodke.