URNIK 2013

Četrtek, 3. oktober 2013
10:00 Otroška matineja: KDO SE BOJI ČRNEGA MOŽA? Pogovor z režiserjem,
Janez Lapajne – Avditorij Portorož, Velika dvorana
15:00 Fokus Švedski film: PALME (dokumentarni, K. Lindstroem, M. Nycander, 103’)
17:30 Okrogla miza: Nasilje v politiki (Občina Piran, sejna soba, v sodelovanju
z Univerzo na Primorskem)
19:00 Otvoritvena slovesnost (ob prihodu ladje v pristanišče Piran pred gledališčem Tartini)
19:30 Otvoritev: KDO SE BOJI ČRNEGA MOŽA?
20:00 ZORAN, MOJ NEČAK IDIOT (črna komedija, Matteo Leotto, 110’)
22:00 Koncert skupine ISTRANBUL, ploščad pred Gledališčem Tartini ter otvoritveni sprejem!
22:00 DIAZ – NE POČISTITE TE KRVI (politični triler, Daniele Vicari,127’)

Petek, 4. oktober 2013
11:00 Amnesty International (razgovor Blaža Kovača na temo kršenja človekovih pravic na
etnični osnovi z režiserjem Goranom Paskaljevićem, ob sodelovanju aktivistov Izbrisanih)
15:00 Fokus Švedski film: ŠE ŠTIRI LETA (politična satira, 87’, Tova Magnusson-Norling)
17:00 V VSAKI ROKI PIŠTOLA (komedija/satira, Cesc Gay, 95’)
16:30 Nastop plesne skupine Metulj in plesno akrobatske skupine Flip – ploščad pred
gledališčem Tartini
19:00 KO SE ZDANI (zgodovinska drama, Goran Paskaljević, 78’, pogovor z režiserjem)
20:30 V RAZCVETU (drama, Nana Ekvtimishvili, Simon Gros, 102’)
22:.00 ULICA V PALERMU (drama, Emma Dante, 112’)

Sobota, 5. oktober 2013
11:00 Otroška matineja: MESEČEK (slov. sinhronizirana risanka, 95’, za najmlajše!)
15:00 Fokus Švedski film: V VESOLJU NI ČUSTEV (romantična komedija, A. Ohman, 87’)
16:30 Nastop mladinskega pihalnega orkestra Piran
17:00 OSTROSTRELEC (akcijski triler, Michel Placido, 89’)
19:00 MLADA IN LEPA (drama, Francois Ozon, 95’)
20:30 PONAREJEVALEC (črna komedija, Goran Marković, 90’)
22:00 MICHAEL KOHLHAAS (zgodovinska drama, Arnaud des Pallieres, 122’)
22:15 Festivalski piknik

Nedelja, 6. oktober 2013
11:00 Otroška matineja: CIKCAK MULC (pustolovska komedija, 95’)
15:00 Fokus Švedski film: ZVOK HRUPA (glasbena komedija, O. Simonson/ J.S. Nilsson, 102’)
16:30 Nastop show skupine Kat – animacijski tim (pred gledališčem Tartini)
17:00 PRIZNAM (dokumentarec o Janu Plestenjaku in z njim, režija Bojan Dovrtel, 85’)
18:30 SAMO BOG ODPUŠČA (kriminalna drama, N. W. Refn, 88’, samo za polnoletne!)
19:30 INUK: ESKIMOVO POTOVANJE (pustolovski, Mike Magidson, 90’, dvorana sv.
Pelegrina v Pastoralno kulturnem centru Georgiuos)
20:00 Zaključna slovesnost s podelitvijo nagrad
20:30 Posebna projekcija filma RAZREDNI SOVRAŽNIK (drama, Rok Biček, 112’)
21:00 Zaključni sprejem (druženje z avtorji in nagrajenci)